Knygos, kurios tau nebepadės

Paskutinį penkmetį mano aplinkoje niekad niekas per daug nesidomėjo self-help knygomis. Kažkas bandė skaityti “Lengvą budą mesti rūkyti“, bet pasidžiaugė, kokia labai veiksminga knyga ir toliau rūko kaip rūkę.
Paauglystėje bibliotekoje man pakliuvo “Vyrai iš Marso, moterys iš Veneros“. Būtumėt kas nors matę mano veido išraišką, kai supratau, kad ten ne sci-fi romanas.

Dar buvo dvi knygos, kurias medžiodavom biblietekose – “Medžioklės ir žūklės vathatssotrue_5328_1332045397dovas merginoms“ ir “Flirto pradžiamokslis merginoms“. Apie pirmąją neatsimenu nieko, išskyrus tai, kad viršelis buvo exceptionally retarded (patikrinau google – still retarded).
Antroji kažkokiu stebuklingu būdu buvo pakliuvusi mano nuosavybėn. Ją sudarė gera dešimtis testų, kurie padėjo nustatyti kokio tipo vilioklė esi ir kokius vyrus gali apžavėti. Knygoje vos ne iki skylių buvo pieštuku pribraukyti atsakymai, kadangi visos draugės norėjo sužinoti, kuri yra “Naivi romantikė“, kuri “Aistringa patrakėlė“, kurios laukia “Nesutramdytas kaubojus“ arba “Seksualus rimtuolis“. Žinoma, kiekvieno testo rezultatus sekė praktiniai patarimai kaip elgtis.
Ačiū Dievams, tokių nesąmonių priskaičiusių trylikamečių niekas neįleido į jokius klubus, nes visos tik ir būtų nevykusiai trynusios taurės kraštą, gaudžiusios akių kontaktą ir pseudo seksualiai atmetinėjusios plaukus.
Are_YOU_a_Suicidal_Book__by_KeswickPinhead
Forumiuko dėka susipažinau su kitais dviem hitais skirtais jau brandesnei moteriai: “Kodėl vyrai myli kales“ ir “The proper Care and Feeding of the Husbands“. Išgirdus pastarosios pavadinimą, primenantį šunininko vadovą, privalėjau ją paskaityti.
Pasirodos, autorė Dr. Laura yra kaip Dr. Phill ar Oprah, tik per radiją. Todėl kai Amerikoj važiuoji į darbą kamštyje, skambini su ja pasikalbėti ir tada ji apie tavo situaciją parašo knygoje labai šmaikščiu pavadinimu.

Aš nuoširdžiai tikėjausi šunininko vadovo tik apie vyrus. Tada būčiau parašius labai piktą įrašą. Iš pradžių mirksėjau tankiai ir galvojau “nu wtf, negi negalėsiu pasipiktint“:

A husband is like a horse. At the end of the day he is usually rode hard and put away sweaty. Like in the movies, if his master drives and beats him, he’ll go just so far before bucking and rebelling.
If you love him, if you coax him, he’ll drive himself till his heart explodes before he will let down his master. He’ll give himself to death for the one he loves.
Which way should women handle a man?

Maždaug trečiame skyriuje paaiškėjo paprasta Dr. Lauros dėstoma tiesa – moterys ir šeimos yra nelaimingos todėl, kad moterys nusprendė rinktis karjerą vietoj namų, vyro ir vaikų. Ketvirtam skyriuj knygą užverčiau.

Išvados? Man rodos visose self-help knygose jas reikia pasidaryti patiems. Tačiau galiu pagelbėti – jei jau perkate self-help knygas, tai jokios knygos jums nebepadės. Lygiai taip pat galit skaityti Žemaitės raštus.

PS. Sakykit ką norit, man vis tiek viršelių panašumas akivaizdus:
haha

, , , ,

  1. #1 by Katė Ant Palangės on spalio 29, 2014 - 8:33 pm

    Bet ale ir gudri ta dr. Laura…. Matai, kaip ant galo apsuko viską o.O Aš, prisipažinsiu, vis paskaitau dar kokį self-help stiliaus straipsnį inete, kai motyvacijos pritrūkstu. Ir nusiviliu. Kaskart. Nes iš tikrųjų norint “get shi*t done“ reikia tiesiog eiti ir daryti. O apie vyrus ir jų viliojimą jau nebeskaitau. Pasiteisino eilinė nuvalkiota frazė “just be yourself“. Šita tikrai veikia 😀

  2. #2 by Tomas on lapkričio 22, 2014 - 12:24 pm

    Bet tai labai teisingai sako 😀 aisku vyras musamas pabegs :)) Siaip man atrodo ta laika kuri kazkas skiria skambint kazkur ar tokias knygas skaityt geriau galima praleisti pokalbiams tarpusavyje. Nera greito vaisto tokiuose dalykuose, jeigu arkli ilgai musei, tai atgal prisiviliot bus sunku :))

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: