Find comfort in your life

Išmokti džiugaus nuolankumo“ – rašė U.Barauskaitė. Aš prisimenu labiau makabrišką dar gotiškais paauglystės laikais nusižiūrėtą “Find comfort in pain“. Man patinka galvoti ir rašyti apie tuos, kurie rado būdą, kaip savo gyvenime įkomponuoti skausmą. Ne kaip džiaugsmą ar dovaną, tačiau kaip neišvengiamą esamybę.
Ar tikrai veikia? Sėdžiu ant laiptelio ir žiūriu į tamsą, kurioje – kalnai. Kažkur ant kelio girdisi skambantys varpeliai avių pakaklėse. Skausmas žandikaulyje išplitęs po visą dešinę galvos pusę, kad nors užversk galvą ir stauk į kabančią pilnatį. Užsimerkiu, tris kartus giliai įkvepiu ir iškvėpiu, netrukus skausmas nuslūgsta nuo smilkinio, koncentruojasi ir virsta nedideliu skausmingai pulsuojančiu karoliuku. Dar kartą įkvepiu ir mintyse imu vynioti tą karoliuką. Iš pradžių į vatą, paskui popierių, plėvelę, betoną… Skausmas nuslobsta, gurkšteliu alaus ir atsimerkiu.
Sunkiau, kai norint sustabdyti skausmą, reikia nustoti galvoti.

Žinot tą prietarą, jog jei pažiūrėjus į laikrodį laikas yra 11:11, reikia sugalvoti norą? Paliubomu išsipildys. Seniau galvodavau “o kad išlaikyčiau biomteriją“, “o kad rasčiau normalų darbą“, “o kad mama apsiramintų“. Dabar jei jau pastebiu, pagalvoju “o kad viskas būtų gerai“. Tenka prisipažinti, fatalizmas niekada nebuvo man labai svetimas, o galbūt atrodo, kad veikia dėl to, kad kai nieko nesitiki, niekas ir nenuvilia.

Tačiau viskas iš tiesų yra gerai. Ir dar daug gero nutiks, net jei ir daugiau nei karto gyvenime nepamatysiu prakeiktų 11:11. Ir kuo toliau, tuo dažniau pavyksta pastebėti, kad patirtis virsta ne skausmu, o išmintimi. Labai geras jausmas pastebėti šią sunkią kaip akmuo išmintį ne tik savyje, bet ir aplinkiniuose. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad jau tapom tokie išmintingi, kad nebekartosim klaidų. Ginkdie.

Ant liežuvio sukasi Jokerio frazė: “What does not kill you, makes you stranger“. Bet tai būtų visiška klišė, net jei ir absoliučiai teisinga.

, , , , , ,

  1. #1 by Lizzy on rugsėjo 8, 2012 - 1:04 pm

    Reikia ne tik pamatyti 11:11, bet ir suskaičiuoti tiek, kiek rodo. Jeigu spėji – išsipildys.
    Jeigu noras labai didelis, visada skaičiuoju iki 1. I’m a cheater. Bet niekas man niekad taip ir nepasakė iki kiek ten reiktų skaičiuot. Guess fatalism is just a big old cheat.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: